Bizden Haberler

Askeri Elektronik Sistemler

Alt Yüklenicilik

"

aRGenç Roketsan'ın resmi altyüklenicisi sıfatıyla bir çok askeri projede görev almış ve almaya devam etmektedir. Görev aldığı uzun soluklu projeleri başarıyla teslim etmiştir. Bu projelerle ilgili iş bitirme belgelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bunun yanısıra altyüklenicilik yaptığımız diğer firma ve kuruluşlar;

Donanım ve Gömülü Yazılım Tasarımı

aRGenç yüksek hızlı ve çok katmanlı Rigid ya da Rigid Flex donanımların tasarım, üretim, montaj ve testinde uzmandır.

aRGenç yüksek hızlı iletişim tekniklerinden PCIe konusunda donanım ve yazılım geliştirme seviyesinde uzmandır. FPGA-DSP, DSP-DSP ve FPGA-FPGA arasında, x1 PCIe ve x2 PCIe haberleşme içeren projelerde görev almıştır. Bu projelerde Gen1 ve Gen2 olmak üzere x1 PCIe için 160 MByte/saniye, x2 PCIe için 640 MByte/saniye hızlarında iletişim gerçekleştirilmiştir.

Geliştirilen tasarımlarda ağırlıklı olarak TI'ın DSP ve İşlemci modelleri, STM işlemci modelleri ve Xilinx'in FPGA modelleri kullanılmaktadır.

Geliştirilen tasarımlarda MIL-STD-461E standardı ve MIL-STD-810F standardının ilgili metodları göz önünde bulundurulmaktadır.

PCB'ler ve Malzeme Seçimleri IPC-221A, IPC-4101C, IPC-4101/24, IPC Class III, IPC-A-600H, IPC-A-610E standartları takip edilmektedir.